Jak nakupovat auto v autobazaru?

V České republice v současné době působí asi tisícovka autobazarů. Ale ne každý autobazar se může pyšnit kvalitními službami. Zákazník by měl tedy před návštěvou autobazaru vědět, co by měl či naopak neměl od autobazaru požadovat, na co má a nemá právo. A na to se podíváme v dnešním článku, abychom vám výběr automobilu v autobazaru usnadnili.

Chcete-li si koupit dobrý automobil, měli byste si prověřit nejen samotný automobil, ale také autobazar, ve kterém ho kupujete. Ať už se jedná o známý autobazar AAA Auto či jiný, vždy se podívejte na jeho reference, zkušenosti ostatních. Zkontrolujte, jak dlouho daný autobazar působí na českém trhu, jak pečuje o svá nabízená vozidla a hlavně se dívejte i na to, jak vozidla v autobazaru vypadají. Pokud budou vypadat dobře, sice to neznamená, že jsou v perfektním stavu, ale zase si můžete být jisti, že se prodejci snaží o automobily pečovat.

Pokud přijdete do seriózního autobazaru, měl by se vám věnovat zkušený prodejce, který rozumí nejen vozidlům, ale také se nesnaží za každou cenu prodat vám jakýkoliv automobil. Nebojte se vyslovit svá přání a požadavky, jaký by měl automobil být. Neměli byste věřit příliš levným nabídkám, protože bývají často podezřelé. Nikdo vám dnes nedá nic zadarmo, a na to při výběru ojetého vozidla pamatujte.

Vezměte si někoho s sebou

Jestliže máte možnost, vezměte si do autobazaru člověka, který se v automobilech vyzná. Prohlédne nejen pneumatiky, které mohou o vozidle mnohé prozradit, ale také se podívá na stav vozidla – prohlédne motor, podvozek a další nezbytně důležité prvky automobilu. Jestliže se jedná o seriózní autobazar, nechá vás nahlédnout do automobilu.

Chcete-li si koupit automobil za několik set tisíc korun, pak je to pouze vaše záležitost. Je jen na vás, kolik jste ochotni do vozidla investovat. Jen si pozvěte odborníka z autorizovaného servisu, který vám prozradí, zda není cena přemrštěná. Měli byste také absolvovat zkušební jízdu, během které si vyzkoušíte automobil sami řídit. Zjistíte tak, jestli vám vyhovuje i svými funkcemi.

Jestliže nemáte na vozidlo našetřené, pak spousta autobazarů nabízí různé půjčky, díky nimž můžete financovat nákup vozidla. I tyto půjčky si prověřte a nejprve si zjistěte podmínky půjčky, výši úrokové sazby, kolik přeplatíte a podobně.

1 názor na “Jak nakupovat auto v autobazaru?”

  1. Pri kúpe auta v autobazare si dávajte pozor hlavne na stočené kilometre. Treba si zobrať zo sebou technika, ktorý sa vyzná, aby ste predišli zbytočným nákladom.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient