Elektronická cigareta je sice dražší, ale zdravější

Elektronická cigareta, známá také jako e-cigareta, chutná jako klasická tabáková cigareta. Do těla se přes páru dostává nikotin, a tak uspokojíte svou závislost na této návykové látce. Elektronická cigareta má být ale nejen levnější, ale i zdravější variantou kouření? Ale je tomu opravdu tak? Na to se podíváme v dnešním článku.

Poprvé se elektronická cigareta objevila v roce 2006 v Číně, kde byla také patentována. Postupně se rozšiřovala na světový trh a český trh není výjimkou. U nás se elektronická cigareta objevila teprve nedávno, ale i přesto má spoustu příznivců, kteří chtějí ušetřit nejen svou peněženku, ale také své zdraví.

Kouříte opravdu zdravěji?

Každý tvrdí něco jiného. Někteří odborníci jsou zastánci toho, že je elektronická cigareta šetrnější ke zdraví kuřáka, někteří jsou zase opačného názoru. Ale spousta kuřáků, jak uvádí ne jedna diskuze, se cítí při kouření elektronické cigarety lépe. A proto si myslíme, že elektronická cigareta má opravdu něco do sebe. Do cartridge, která je součástí elektronické cigarety, se dává tekutá náplň e-liquid. Tato náplň se při kouření zahřívá, vzniká pára, kterou kuřák vdechuje a vydechuje. V páře se nachází nikotin, který uspokojuje kuřákovu závislost na něm.

Spousta prodejců uvádí, že je elektronická cigareta zdravá. Ale není to až tak pravda. Žádné kouření není zdravé, a to ani elektronické cigarety. E-liquid totiž obsahuje škodlivé látky, jako je právě nikotin, který se neustále do těla dostává.

Kouříte levněji?

Záleží na tom, kolik kouříte, jak kouříte a kdy kouříte. Tato otázka je individuální. Někteří kuřáci díky elektronické cigaretě kouří méně, přestává jim to chybět, a tak jich kouření vyjde levněji. Někteří kuřáci si však na nikotinu vybudují ještě větší závislost, a tak je elektronická cigareta vyjde dráž. Nevýhodou totiž je, že u elektronické cigarety člověk nikdy neví, kdy má dost. U tabákové cigarety cigareta dohoří, vy ji típnete, a zahodíte. Ale elektronickou cigaretu je možné kouřit neustále.

Jaké máte zkušenosti s elektronickou cigaretou vy? Pomáhá vám, nebo spíše škodí?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient