Kam po maturitě? Zkuste pomaturitní studium!

Složili jste letos úspěšně maturitní zkoušku? Přemýšlíte, zda jít na vysokou školu, nebo jít raději pracovat? Nebo jste se nedostali na žádnou vysokou školu, ale do práce se vám ještě nechce? Asociace certifikovaných škol nabízí řadu jazykových škol, které mají ve svém portfoliu služeb také pomaturitní studium. V dnešním článku se podíváme, jak takové studium probíhá.

Pomaturitní studium se řídí vyhláškou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Je upraveno ve vyhlášce č. 322/2005 Sb. Podle ní by mělo pomaturitní studium probíhat ve 20 vyučovacích hodinách týdně. Pak už je na každé jazykové škole, jak studium přizpůsobí. Například pomaturitní studium Ostrava probíhá v dopoledních hodinách od pondělí do pátku, a to od září do června.

Jestliže se tedy chcete neustále vzdělávat v anglickém jazyce a uplatnit jej v budoucnosti v zaměstnání či při dalším studiu, pak je pomaturitní studium vhodnou volbou. Jestliže je pro vás studium jazykové školy náročnější, nabízí se vám půjčky, které jsou pro studenty výhodnější. Studium probíhá tak, že jsou studenti rozděleny do menších skupin, maximálně 15 až 18 studentů. Tato čísla se odvíjí přímo od konkrétních jazykových škol. Během výuky je kladen důraz hlavně na komunikaci v anglickém jazyce, protože když nebudete umět komunikovat, pak je vám angličtina k ničemu.

Zvládnete zkoušky PET a FCE

Studium je vedeno profesionálním lektorským týmem, který má bohaté zkušenosti v tomto oboru. Dokonce některé skupiny jsou vyučovány rodilými mluvčími. Studenti si tak mohou vyzkoušet mluvit přímo s člověkem, jehož mateřský jazyk je právě angličtina. Během pomaturitního studia se připravujete také na mezinárodně uznávané zkoušky PET a FCE, které můžete pak hravě zvládnout. Tyto certifikáty jsou mezinárodně uznávané po celém světě.

Chcete-li studovat pomaturitní studium Ostrava, potěší vás, že jazyková škola nabízí možnost pomaturitního studia i absolventům nematuritních oborů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient