Jak začít s plánováním svatby

Proběhly zásnuby a čeká vás plánování svatby? Přemýšlíte, kde začít a co je potřeba jako první zařídit? Pokračujte ve čtení! Přinášíme vám několik rad, jak s plánováním začít a udělat tak svůj svatební den nezapomenutelným.

Kdy začít plánovat svatbu?

Svatební plánování s sebou nese jednoduchou odpověď. Čím dřív začnete, tím lépe vše stihnete. Pojďme se blíže podívat na počáteční plánování vaší svatby.

12–9 měsíců před svatbou

Ideální je s plánováním začít 12–9 měsíců před svatbou. Nejprve vás budou čekat ty největší aktivity. Prvním úkolem je stanovení svatebního rozpočtu, od kterého se odvíjí další plány. Stanovte si také typ svatby. Chtěli byste svatbu na vlastní zahradě, na zámku, v kostele či si vystačíte se svatbou na radnici? Vyberte si několik míst, která vám budou vyhovovat. Zároveň si také stanovte datum, kdy má svatba proběhnout.

Oznamte zásnuby a začněte vytvářet předběžný seznam hostů. Pokud chcete spolupracovat se svatebním koordinátorem, je vhodný čas ho oslovit.

9–7 měsíců před svatbou

Pokud jste vybrali obřadní místo, čeká vás zařídit místo na svatební hostinu. Tato místa mohou být v některých případech jen pár kroků od sebe. Jestliže jste vybrali místo, které není jednoduše dostupné, je čas zařídit ubytování pro svatebčany. Důležité je také zachytit vzpomínky, rezervujte si proto fotografa a kameramana. Nezapomeňte ani na catering, hudební doprovod a především oddávajícího.

Je také vhodný čas na výběr svatebních šatů. Nejlepším řešením je ušití svatebních šatů na míru, jelikož vám mohou dodat opravdový pocit pohodlí a autentičnosti. Kontaktujte tak krejčovou včas a nechte si ušít své vysněné svatební šaty v Praze.To nejdůležitější máte, další plánování už bude pozvolnější. Nejlepším způsobem, jak na nic nezapomenout, je pořídit si svatební plánovač a řídit se doporučeným seznamem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient