Jak dělat gelové nehty? My známe postup!

Určitě to znáte. Chystáte se na důležitou pracovní schůzku, ale co se nestane, zlomí se vám nehet na pravé ruce a už nemáte čas ho upravit. A tak budete podávat ruku vašim potenciálním obchodním partnerům s neupravenými nehty. Věděla jste ale, že neupravené nehty působí neprofesionálně? Věděla jste, že lidé si všímají více detailů, jako jsou právě nehty? Jak těmto problémům předejít?

Možná jste už slyšela o alternativních metodách, jako je modeláž akrylových a gelových nehtů. V USA jsou oblíbenější spíše akrylové nehty, kdežto v České republice vládnou zatím na prvních místech gelové nehty. Hlavní výhodou je, že se vám nemůže stát, že se nehet zlomí v nepravou chvíli. Gelové nehty jsou totiž pevné, pružné a vydrží mnohem více než nehty přírodní.

Pokud chcete mít krásné a neustále upravené nehty, pak máte dvě možnosti. První variantou je, že si zajdete do nehtového studia, kde za modeláž zaplatíte kolem 400 Kč až 500 Kč. Pravidelně (ideálně jednou za tři týdny) musíte chodit na doplnění gelu. Druhou možností je, že si budete dělat gelové nehty doma. K tomu ale potřebujete znát postup modeláže nehtů, na který se nyní podíváme.

1. Nehet si připravíte

Velmi důležitá je příprava nehtu před samotnou modeláží. Pokud byste přípravu přírodního nehtu podcenila, výsledek vaší práce by byl neúspěšný. Nehet očistěte, zbavte ho nečistot a mastnoty. Následně použijte kopýtko či dřevěné dřívko, s nímž upravíte kůžičku nehtu. Jestliže je kůžička zbytečně velká, použijte kleště na kůžičku a odstraňte ji. Závěrem nehty obruste jemným pilníkem, a to po celé jeho ploše. Nehet tak bude očištěn a nebude znatelná lesklá plocha, což je pro modeláž nehtů velmi důležité.

2. Lepení tipu na nehet

Následně zvolte vhodnou velikost tipu, který se bude lepit na nehet. Okraje tipu by měly dokonale pasovat s vaším nehtem. Použijte speciální lepidlo, které slouží k lepení tipu.  Jestliže je tip moc dlouhý, použijte gilotinu, s níž nehet zkrátíte na požadovanou délku. Upravit můžete také tvar nehtu.

3. Francouzská manikúra

Podle portálu Wikipedia bývají nehty postihovány často nemocemi. A proto je potřeba při modeláži nehtů postupovat opatrně. Jestliže se vám líbí francouzská manikúra, která neustále zůstává v kurzu, pak je její modeláž jednoduchá. Špičku nehtu zbrousíte bílým blokem, čímž se vytvoří hladký povrch. Potom použijete štětec, s nímž nanesete na špičku nehtu bílý/barevný gel. Ruce pak vložíte do UV lampy na dobu dvě minuty.

4. Modeláž nehtu

Následně použijte podkladový gel, který byste měla nanášet od středu nehtu ke špičce, a potom k nehtovému lůžku. Potom ruce opět vložte do UV lampy na dobu dvou minut. Modelovací gel zase slouží ke tvarování nehtu. Nejprve gel nanesete na středový bod nehtu, pak potáhnete směrem ke konci tipu. Důležité je, aby se gel roloval zpět na středový bod. Vytvoří se oblouk ve tvaru C. Nakonec gel stačí roztáhnout po nehtovém lůžku. Opět dáte gel do UV lampy na dvě minuty.

Pak přejdete k druhé fázi, během níž budete postupovat stejně jako u první fázi s tím, že gel nakonec roztáhnete až k samotnému nehtovému lůžku. Opět vložíte ruce do UV lampy na dvě minuty. Na závěr nehty ošetřete výživným nehtovým olejíčkem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient