Jak vybrat granule pro kočky?

Chcete pro svého čtyřnohého mazlíčka vybrat vhodnou potravu? Pak byste měli vědět, že potrava pro kočku by měla být vyvážená. Obsahovat by měla vodu, bílkoviny, vitamíny, minerální látky a také tkáně. Veterináři doporučují také obsah tuku, který je zdrojem energie.  V dnešním článku se podrobněji podíváme, jak na výběr granulí pro kočku.

Jelikož je kočka masožravec, v jejím krmivu by se mělo objevovat hlavně maso a masné výrobky, které obsahují všechny potřebné látky. Granule pro kočky by tedy měly mít ve složení co nejvíce konkrétního masa. Vaše kočka by měla mít také přístup k čerstvé čisté vodě, protože je nedílnou součástí potravy. Voda je hlavně důležitá, pokud kočce podáváte suché granule pro kočky, protože kvůli nedostatku tekutin by mohlo dojít k vážnému onemocnění močových cest.

Jaké maso by měly granule pro kočky obsahovat?

Velmi oblíbené je králičí maso, které se dobře stravuje a je navíc dietetické. Králičí maso se doporučuje kočkám, které trpí problémy se žlučníkem, játry, žaludku či střev. Hovězí maso je zase bohaté na vlákninu a živiny, které kočičí organismus potřebuje. Má v sobě vitamin C, vápník a také kyselinu listovou a další nezbytně důležité živiny pro organismus kočky. Dalším druhem masa je drůbeží maso, které je charakteristické vysokým obsahem bílkovin a draslíku. Drůbeží maso podporuje svalovou činnost. Jehněčí maso je charakterizováno jako nejkvalitnější zdroj železa. Ale kočce můžete podávat také rybu, která obsahuje vitamin D, jód a mastné kyseliny.

Tyto informace jsou pro chovatele známé a rádi vám poradí, které granule jsou pro jakou kočku vhodné. Na trhu jsou k dostání granule pro kočky se zvýšenou fyzickou aktivitou, ale také pro kočky trpící obezitou. Dodržujte rady chovatelů a veterinářů, jedině tak dopřejete své kočce to, co žádá.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient