Usnadněte si vytápění s nočními briketami

Topíte pevnými palivy a přemýšlíte, jak si co nejlépe poradit s vytápěním během noci. Při chladnějších teplotách bývá potřeba přikládat klidně i několikrát. Tuto starost si však můžete značně zjednodušit volbou správného paliva. Přečtěte si o nočních briketách a využijte je pro pohodlnější vytápění.

Z čeho jsou noční brikety vyrobené

Pokud chcete sehnat pevné palivo s dobrou výhřevností, ale nechcete volit uhlí, jsou dřevěné brikety skvělou volbou. Obsahují pouze dřevo slisované do typického válcového či hranatého tvaru. Pohromadě drží díky obsahu celulózy, která slouží jako pojivo. Díky své koncentrovanosti se dřevěné brikety mohou pochlubit velmi dobrou výhřevností.

Když uvidíte noční brikety, všimnete si, že jsou na první pohled tmavší. Obsahují totiž vyšší podíl kůry, která se stará o delší hoření a žhnutí. Tím vzniká varianta vhodná právě pro noční vytápění, kdy není potřeba chodit tak často přikládat. Noční brikety s přehledem hoří klidně až 6 či 8 hodin.

Pořiďte si kompletní zásobu topiva na sezónu

Pro topení během sezóny je vhodné objednat kombinaci klasických briket a těch s vyšším podílem kůry pro noční vytápění. Obě varianty jsou bez dalších příměsí s poměrně malým množstvím popela. Ten se díky své čistotě dá zároveň využít jako hnojivo na zahradu. Zároveň víte, že volíte alespoň částečně ekologickou variantu z obnovitelného zdroje.

Nakupujte za výhodné ceny

Protože bez vytápění to v zimních měsících prostě nejde, vyplatí se znát způsoby, jak efektivně ušetřit. Pokud objednáte alespoň jednu paletu, máte dopravu zdarma. V ceně je rovnou zahrnuta také dřevěná paleta, kterou si můžete ponechat. Velkou výhodou je praktické zabalení dřevěných briket v plastových obalech pro ochranu před vlhkostí. Tyto jednotlivé balíky se snáze přenáší a uskladňují.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient