Dopravní značení je nezbytné pro zajištění pořádku a bezpečí na silnicích

Automobil nebo jiný dopravní prostředek je dnes pro značnou část obyvatel České republiky naprostou nezbytností. Veřejná doprava funguje v dostatečné míře a po celý den hlavně ve velkých městech a jejich okolí. Ti, kdo žijí v menších obcích, případně dokonce na samotách, jsou často odkázáni na pouhých několik autobusových a vlakových spojů. Jejich jízdní řád sleduje nejfrekventovanější časy, během kterých se lidé přesunují do práce či do školy a zpátky domů. Většina linek je proto provozována v ranních a odpoledních hodinách, večer, v noci a o víkendu jsou některé lokality dokonce zcela odříznuté. Nelze se tedy divit, že počet automobilů, motocyklů a dalších vozidel na českých silnicích průběžně stoupá.

Dopravní značení zvyšuje bezpečnost a chrání majetek i životy

Mnoho lidí si dnes nedovede život bez auta představit, nejedna domácnost jich vlastní a téměř každodenně používá i několik. Kvalitní, dobře viditelné a jasné čitelné dopravní značení má proto čím dál větší význam. Samozřejmě musí být pečlivě rozmístěno tak, aby pokrývalo všechny rizikové úseky vozovek, poskytovalo řidičům včasné upozornění na nebezpečné zatáčky, možnost výskytu zvěře na silnici, poškození povrchu vozovky a další nebezpečí. Dopravní značení navíc má podávat i důležité informace o umístění obcí a měst, možnostech a zákazech parkování, přikázaném směru jízdy atd.

Dopravní značení lze využít i při výkonu vlastnického práva a pořádání nejrůznějších akcí

Většinu dopravního značení zajišťuje správa silnic, některé značky si ale musí zajistit majitelé pozemků a parkovacích míst sami. Typicky se jedná o vyznačení rezervovaného parkovacího místa a zákazu stání před vjezdem do garáže. Provozovatelé obchodních center a pořadatelé akcí zase hojně využívají vyhrazená stání pro invalidy i různé zábrany, které jim pomohou operativně omezovat a usměrňovat provoz na prostranství. Je-li dopravní značení potřeba na delší dobu, je ho obvykle nevýhodnější koupit. Při instalaci na pouhých několik dní či týdnů zase bývá ideální jeho pronájem. Řešení pro každého nabízí dopravní značení Praha.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient